SEO’da Kullanılan Terimler ve Anlamları

 

 

SEO’da Kullanılan Terimler ve Anlamları


seo, vukuf ve belgeleri tarayarak kullanıcının yoksulluk duyduğu verileri ekrana getirmeyle görevli sistemdir. Verilerin uçarı getirilmesi ve taharri sonuçlarında ilk sırayı alması kendince çözümler geliştirilmiştir. İşletmeler mahsul ve hizmetlerini arama motorlarında genişlik yüzey sıralarda mekân alarak müşterilerine varmak istemektedir. İnternet kullanımın çabucak artmasıyla yetişkin verilerin arama motorlarından optimizasyona uğraması gerekir. başkaca genişlik giysi sıralardaki yarış yarışını kazanabilmek göre seo, araçlarının kullanılması şarttır. SEO belirli terimlerle eş araya gelmiş algoritmalardan veriyi yayınlamaktadır. SEO anlaşılan terimlere ayrılarak denetçi edebilmeleri kolaylaşmıştır.

ROBOTS

Arama motorundaki botların yönlendirmesini yapan kodlardır. Bu kodun görevi, web sitesinde istenmeyen kısımları gösteren okunuşu web sitenin dizisinde bulun kök dosyaları ulaştıran terimdir.

ADWORDS

Google da reklamların yayınlandığı sistemdir. Web sitelerin yayınlamak istediği reklamları arama motorlarında yahut türlü internet sitelerinde yayınlanan verilerdir. Adworsd reklamlarında en giysi sıraları yakalayabilmek özgü doğru çevirici kelimelerin seçmesi önemlidir. karşıt taktirde ödeyeceğiniz masraflar reklam gösterimi hakkında yeterli gelmeyebilir.

KEYWORD

Bilgi ve belgelerin kolaylık bulunabilmesi özgü yapılması anahtar kelimelerin gösterildiği veri akışıdır. Keyword, web sitelerin kaynaklarını arama sonuçlarında giyecek sıralarda gösterebilmek yoluna misyon almıştır.

RSS

İnternet sitelerinin oluşturacağı içerikleri usa vurma neşriyat haline getirebilecek yazılımdır. Yayına sunulacak içeriğin; yazı, etiket, bağlantı gibi işlevleri kategorize ederek içeriğin SEO da paylaşılması ayrılmış tarih sayıyor. Bu terim en çok yüklem sitelerinde görülmektedir.

GOOGLE İNSİGHTS

Google türünden oluşturulan veridir. Bu veri daha fazla ülke, il sınırı ve bölgesel çapta aranan verilerin raporlanıp düzenlendiği stratejik bili kaynağıdır. Google İnsights ile kurgu kelimelerin eğilimlerin, taharri zamanlarının, hacimlerinin okunuşu benzer kurgu kelimelerinin geliştirilmesi okunuşu kıyaslanması kendince ulaşılabilir menşe olmuştur.

İCON

Kaynak yazılar içerisinde durum alabilecek önemsiz resimlere verilen isimdir. bir hayli kullanıcılar aracılığıyla sevilen İkonlar aptal telefonlarda emoji olarak da kullanılmaktadır.

CPU

İşlemci demektir. Buraya göz at İnternet siteleri hosting vasıtasıyla yayınladıkları verileri çağırıp kullanıcıya ulaştırmakla görevli sistemdir. yol çağırdığı bilgileri getirebilmek maksadıyla kuvvetli işlemciye ihtiyaç duyar. Zayıf işlemci sitenin geç yüklenmesine sebep olur.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “SEO’da Kullanılan Terimler ve Anlamları”

Leave a Reply

Gravatar